Buty, o których wspomniałem wyżej zakupiłem za poradą jednego z pracowników sklepu z tego typu obuwiem. Ważyłem wtedy blisko 95 kg, więc chcąc nie chcąc musiałem mieć dobrą amortyzację, co w przypadku butów ASICS GEL CUMULUS sprawdzało się nad wyraz dobrze. Zakładając buty po raz pierwszy nie miałem zielonego pojęcia, że jest aż taka różnica między zwykłymi butami, a butami biegowymi firmy ASICS. Buty oczarowały mnie swoją amortyzacją i od razu zacząłem w nich biegać.  Jeśli chodzi zaś o inne kwestie - typu wentylacja stopy, to również nie mogę postawić butom żadnych zastrzeżeń. Wentylacja jest na bardzo wysokim poziomie, stopa się nie poci i jest dobrze trzymana przez but. Materiał z którego wykonano buty w środku jest również bardzo wytrzymały, aczkolwiek przy 1200 km zaczęły wycierać się od środka w miejscu ścięgna achillesa. Nie wiem czy to wada ponieważ 1200 km to już spory dystans, a mogę przy tym dodać iż buty te katowałem w deszczu, śniegu, błocie.
W/w obuwie jest bardzo dobrym wyborem jeśli ktoś waży 80 do 100 kg. Biegałem w tych butach przeróżne dystanse od 10 do 32 km. Po pokonaniu dystansu 10 km stopy wcale nie wydają się być zmęczone, zaś przy większych dystansach nie miałem żadnych odcisków ani przetarć.

Jeśli chodzi o trzymanie się nawierzchni, też nie mam zastrzeżeń GEL CUMULUS 13 jest przeznaczony do biegania po twardych, zbitych nawierzchniach typu asfalt. U mnie również dobrze sprawdzały się w biegach przełajowych, w których królował piach, szyszki na drodze i błoto. Dodam tylko że po 2000 km buty wyglądają bardzo dobrze, nie są zniszczone ani nigdzie się nie rozklejają. Są solidnie wykonane i mogę śmiało je polecić początkującym biegaczom, poprzez tych bardziej doświadczonych, jak i zawodowców. 


regulamin

logo-btm-krystyna-150px

girls team

P O L E C A M Y

 sm

wflwr