Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
BIEGOWE USTAWKI
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015)

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #810

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 145
  • Oklaski: 10
Już w najbliższą niedzielę 22.02.2015 o godzinie 10:00 zapraszamy na Siódmą Oficjalną Ustawkę Biegową BTM Runners. Tym razem będziemy zwiedzać biegowo Bytom. Odwiedzimy zespół przyrodniczy-krajobrazowy "Żabie Doły" i okolice.

Planujemy 2 kółeczka po okolicy "Żabich Dołów". Pierwsze kółeczko kręcą wszyscy (ok. 7,5km), dwa kółeczka (ok. 15km) Ci bardziej wybiegani i z lepszą kondycją.

W celu zapewnienia komfortu biegowego wszystkim uczestnikom podzielimy się na dwie grupy: szybszą i nieco wolniejszą dla początkujących lub o słabszej tego dni kondycji. Pamiętajcie, że biegną z nami Panie :)

Szczegóły organizacyjne, wszelkie pytania i wątpliwości :
www.btmrunners.pl/index.php/forum/biegow...a-7-zabie-doly-bytom

Pokażmy jak Bytom biega !

Facebook: fejs

16.02.2015/gsh

Witam,
Zakładam temat dotyczący przyszłej ustawki biegowej.
Proponuję wstępnie terminy: 8 lub 15 luty 2015.
Tym razem planujemy pobiegać po Bytomiu, a dokładnie po Żabich Dołach.
W tygodniu będę tam robił wraz z Michałem rekonesans.
Pozdrawiam
M4O
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez m4o.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #812

• gsh
  • gsh Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 246
  • Oklaski: 25
i ja :)

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #818

• wuodek
  • wuodek Avatar
  • Thank you received: 25
  • Oklaski: 4
8 luty będzie bardzo ok. będzie motywacja żeby się na spotkaniu organizacyjnym nie ściulać :D

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #819

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
To już każdego indywidualna sprawa, ja i tak nie będę za długo siedział, bo jak ustawka nie wypali 8 lutego to w tym dniu pewnie pojedziemy gdzieś na rekonesans tras ;-)

Pozdrawiam
M4O
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #820

• Andzia
  • Andzia Avatar
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: 1
Panowie,
byle trasa miała opcję super light,
a pobiegnę za Wami wszędzie ;)

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #822

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Staramy się tak to organizować, żeby zawsze była opcja light z dystansem ~5 km.
Transik wczoraj zaproponował jeszcze, żebyśmy się wybrali na rekonesans Księżej Góry. Także kolejne ustawki powinny odbyć się w nowych miejscach. Chyba, że pogoda będzie bardzo niepewna - wtedy wybierzemy coś sprawdzonego.
Ogólnie to mamy Żabie Doły do eksploracji, Księżą Górę, a i Wuodek wspominał coś o Kochłowickich Lasach :)

P.S. Chciałbym jednak, żeby kolejna odbyła się u nas na miejscu, skoro jest taka możliwość.
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #824

• gsh
  • gsh Avatar
  • Administrator
m4o napisał:
Staramy się tak to organizować, żeby zawsze była opcja light z dystansem ~5 km.

Obowiązkowo będą 2 opcje - krótka i dłuższa. Również planowana jest opcja dwóch grup: wolniejszej i szybszej. Każda grupa będzie miała swojego "przewodnika", aby nikt nie obawiał się że zgubi się nam po drodze.

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #825

• trans
  • trans Avatar
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: 0
Tak jak Mao wspomniał, spróbuje wybadać temat na Księżej Górze. Myślę, że całkiem ciekawa opcja i co najważniejsze chyba wszyscy mają blisko...

pzdr

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #836

• gsh
  • gsh Avatar
  • Administrator
Z Księżej Góry chyba na kopiec jest całkiem blisko :)

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #873

• rardzio
  • rardzio Avatar
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
witam
czy zostało już ustalone co i gdzie w niedziele będzie?

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #874

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Tą niedzielę odpuszczamy. Najprawdopodobniej spotkamy się 15.02

Pozdrawiam
M4O
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #875

• wuodek
  • wuodek Avatar
  • Thank you received: 25
  • Oklaski: 4
Ja już sie nastawiłem na tą niedzielę a tu dupa :( przypominam ze 14 lutego są walentynki i ostatnia sobota karnawału więc ustawka na drugi dzień jest trochę bez sensu.

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #876

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Panowie każda ustawka jest nagłaśniana na Endo, FB i www conajmniej tydzień wcześniej za pomocą m.in. plakatu. Do mnie akurat walentynki czy koniec karnawału nie przemawiają. Co tydzień można coś wymysleć tak jak teraz w śląskim jest połowa ferii i części osób może nie pasować. Dzisiaj obgadamy ten temat i się ustali.

Pozdrawiam
M4O
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #926

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Jak wróci mi net opiszę mniej więcej km po km dzisiejszą trasę.

Pozdrawiam
M4O
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #929

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Dzisiaj przebiegliśmy trasę po Żabich Dołach i okolicy - trasę którą nasz kolega Michał biega na co dzień. Z góry mogę powiedzieć, że trasa ta nie jest tak atrakcyjna, jak trasy na naszych poprzednich ustawkach. Za to na pewno jest bardziej wymagająca, bo nie biegnie się tylko po płaskim. Mimo iż przebiega ona częściowo po asfaltowych drogach/ulicach w dniu dzisiejszym mijaliśmy chyba tylko 3 samochody (nie licząc biegu wzdłuż Al. Jana Pawła II i Chorzowskiej, ale tam biegliśmy chodnikiem), więc chyba podobnie jak w na ustawkach w Lasach Lublinieckich i na Chechle.
Zaparkowaliśmy dziś pod pawilonami na Arki Bożka (tam gdzie jest bankomat, apteka, piekarnia, itd. - przy przystanku autobusowo-tramwajowym mniej więcej na przeciwko stacji BP).
Bieg zaczęliśmy od pokonania osiedla na Arki Bożka i udaliśmy się chodnikiem wzdłuż Al. Jana Pawła II (tutaj zamiast biegnięcia po chodniku wzdłuż tej Alei można by było biec pod jej nasypem po gruntowym terenie, niestety tam na przeszkodzie stoi „przeprawa” przez nasyp kolejowy i torowisko – czego nie chciałbym na ustawce pokonywać – za nasypem trzeba by było wbiec po schodach – kładka przy Siemianowickiej – na chodnik przy alei) – tam mamy po drodze dwa „kolizyjne” punkty – zjazd z Alei w kierunku Siemianowickiej i analogicznie wjazd na Aleje od strony Siemianowickiej. Po około 2 km skręciliśmy w prawo w ulicę Kamieńską (później Brzezińską) i biegliśmy droga asfaltową (tam właśnie mijaliśmy 2 samochody) w kierunku Brzezin Śląskich. Przed 3 km zaczyna się podbieg o długości około 1 km. Jest to jedyny podbieg na krótkiej trasie liczącej nieco ponad 7,5 km. Za tym podbiegiem wbiega się w małe osiedle, za którym skręciliśmy w prawo w ul. Kotucha. Ulicą tą dobiegamy do kolejnego punktu „kolizyjnego” czyli skrzyżowania z ul. Siemianowicką. Tam pokonaliśmy skrzyżowanie ze światłami i wbiegliśmy w osiedle przy ul. Kotuchy – tam mniej więcej mamy za sobą 5 km. Zaraz za tym osiedlem wbiegliśmy na tereny Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Żabie Doły” – tam ulicą Kosynierów, później Krzyżową między zbiornikami wodnymi dobiegliśmy do ul. Chorzowskiej (trzeba się wdrapać po schodkach na nasyp). W tym miejscu mój Garmin pokazał 7,25 km (jak się później okazało do parkingu od tego miejsca było jeszcze około 300 m). My w tym miejscu zawróciliśmy, bo kilometr wcześniej jest „krzyżówka”, gdzie na dłuższą pętlę trzeba odbić w lewo. Tam po wkroczeniu na trasę dłuższą dalej biegnie się wśród „wody” gruntowymi ścieżkami, aż do ul. Głównej – w tamtej okolicy wziąłem sprawy w swoje ręce (mniej więcej 10 km) i zboczyliśmy trochę z trasy. Jak się okazało skończyło się jak zawsze – przeprawa przez zarośla, krzaki, lasy i pola, aczkolwiek w tamtym właśnie miejscu biegały od nas w odległości ok. 50 m sarny i kicały zające – tamtędy jednak „oficjalnie” nie pobiegniemy. 11 km to powrót na właściwą ścieżkę i okrążenie dwóch małych stawów. Zaraz za nimi wbiegliśmy na asfalt w ul. Wiejską (tutaj mijaliśmy 3 samochód) gdzie czeka nas kolejny podbieg – jego długość to jakieś 600-700 m. Później ul. Legnicką i Ogrodową dobiegliśmy do ul. Miłej – tam czeka nas trzeci i ostatni podbieg. Jest najkrótszy, ale najbardziej „stromy”. Następnie już górki dobiegliśmy do ul. Chorzowskiej i tam chodnikiem, najpierw obok Tesco, Obi i Media Marktu, a później obok Schronu Bojowego nr 5 dobiegliśmy do punktu łączącego trasę „krótką” z długą”. Po około 300 metrach i przecięciu ostatniego punktu „kolizyjnego” na którym de facto znajdują się światła (skrzyżowanie Chorzowskiej i Arki Bożka) dobiegliśmy do parkingu. Trasa dłuższa liczy około 13 km.

Nie robiłem dzisiaj żadnych zdjęć. Trasa do zobaczenia na moim lub na profilu Radka na Endomondo. Zainteresowani "oblecą" część trasy na Street View w Googlach.
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #931

• dżamal
  • dżamal Avatar
  • Thank you received: 54
  • Oklaski: 7
Tak jak napisał Kamil trasa jest mniej atrakcyjna ale pozwala sprawdzić swoje możliwości.7,5 km trasa krótsza jest spokojnie w zasięgu wszystkich biegaczy :cheer: a dłuższa trasa to już dla bardziej zdecydowanych ale w tak miłej atmosferze z przyjemnością się biega i kilometr leci za kilometrem. :P

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #932

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Patrząc sobie na tą naszą trasę i ogólnie na okolice Żabich Dołów - widok z satelity - widzę tam kilka ścieżek, które mogłyby być dużo atrakcyjniejsze, niż trasa którą "obiegliśmy" ostatnio.
Najprawdopodobniej w sobotę wybiorę się tam, troszkę "zboczę z kursu" i zobaczę co da się zrobić i jakie panują warunki. W razie niepogody zawsze można zrobić asfaltową, sprawdzoną trasę.
Ktoś się może podłączy ?
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #933

• dżamal
  • dżamal Avatar
  • Thank you received: 54
  • Oklaski: 7
Jak będe miał wolne to chetnie jak będe pracował to moge dopiero ok godz 14 a nie wiem czy to nie za póżno . A na ustawce tym razem powinienem być w komplecie ja i moja EŁA . :P

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #938

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Ja też postaram się być razem z Basią, już jutro zacznę organizować opiekę dla dzieci ;)
Andzia ma być z koleżanką.
Pozdrawiam
M4O

Biegowa ustawka #7 - "Żabie Doły" - Bytom (22.02.2015) 3 lata 8 miesiąc temu #939

• m4o
  • m4o Avatar
  • Administrator
Adi przyjedzie z bratem, w związku z tym są trzy miejsca wolne w samochodzie jadącego z Bobrka przez Szombierki.
Pozdrawiam
M4O
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.484 seconds