Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
TRENINGI BIEGOWE
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tatry 14 Lipca

Tatry 14 Lipca 6 miesiąc 2 tygodni temu #6695

  • Piotrek
  • Piotrek Avatar
  • Offline
  • Posty: 253
  • Thank you received: 136
  • Oklaski: 9
Witam!
W niedzielę 14 lipca zapraszamy wytrawnych turystów górskich na małą wycieczkę w Tatry:)
Aby było ciekawie przejdziemy ciekawą grań w słowackich Tatrach Zachodnich. Więc do rzeczy: start z Bytomia około godziny 5 rano. Około godziny 9 będziemy już u wylotu Doliny Rochackiej. Wędrówkę zaczniemy nietypowo, bo wjedziemy na wysokość około 1500m wyciągiem krzesełkowym Rohacze- Spalona. Koszt - 7€. Pozwoli to nam zaoszczędzić trochę czasu i spędzić więcej czasu na interesującej nas grani. Z górnej stacji kolejki udamy się ścieżką na Brestową i dalej na czerwony szlak graniowy. I nim będziemy kierować się w stronę wschodnią. Ten szlak jest czasem, razem z granią Rohaczy (na które już nie wystarczy nam już czasu - zrobimy je innym razem:) nazywany jest "Orlą Percią Tatr Zachodnich". Na początku nie bedzie wielkich trudności, ale z czasem szlak stanie się eksponowany, trudny, z licznymi ułatwieniami. Dojdziemy nim, aż do Smutnej Przełęczy, skąd będziemy schodzić z powrotem do Doliny Rochackiej i dnem doliny do samochodów (zejście całość ok. 3h).
Uwagi:
- Szlak jest naprawdę trudny(!), aczkolwiek oczywiście do przejścia. Będzie wiele miejsc z przepaścią tuż obok, nawet wręcz pod nogami. Nie zalecam tej wycieczki dla osób które mają lęk wysokości. W mojej ocenie są miejsca trudniejsze niż najtrudniejsze na szlakach np. przy wejściu na Rysy czy Świnicę, nie mówiąc już o Słowackim Raju.
- Czas wycieczki to ok. 9-10h, ale dużo zależy od warunków, naszej sprawności, czasów odpoczynków itd. Mimo, że część przewyższenia pokonamy kolejką, to dzień będzie męczący. Będzie sporo wspinania, a to wyczerpuje także ręce. Jak nie chodzisz dużo na siłkę, to na pewno to odczujesz:)
- Sporo czasu spędzimy na grani. Jeśli będzie słonecznie to pamiętajcie o okularach, kremie przeciwsłonecznym, czapce i wodzie.
- Wycieczka NIE odbędzie się jeśli będzie pogoda deszczowa lub zagrożenie burzą! Są miejsca bez ułatwień, gdzie przy śliskiej skale wędrówka będzie bardzo niebezpieczna. W razie niepogody wycieczka odbędzie się w innym rejonie, bezpieczniejszym szlakiem! Ewentualnie wycieczka biegowa, wszystko do ustalenia.
- Jedziemy na Słowację, więc pamiętajcie się ubezpieczyć od akcji ratowniczej w górach. W razie akcji w tym rejonie użycie śmigłowca jest niemal pewne, a to koszt kilka tysiecy euro/ godzinę lotu.
- Info o trasie można zobaczyć na: www.eurogory.com/tatry_slowackie/dolina_..._tatr_zachodnich.php
Interesuje nas odcinek od Brestowej do Smutnej Przełęczy;)
- Koszty: 3€ parking/ samochód, 7€ kolejka, zrzutka na paliwo i tyle:) Pod koniec wycieczki będzie rohacki bufet, ale w zasadzie lepiej nie nastawiać się na żadne jedzenie schroniskowe. Wszystko trzeba wziąć ze sobą.
- Jeśli są pytania, można śmiało pytać:)

Do zobaczenia za 2 tygodnie:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.131 seconds

regulamin

logo-btm-krystyna-150px

girls team

P O L E C A M Y

 sm

wflwr