Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
NASZE IMPREZY/WYPADY
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wycieczka na Słowacki Raj 30 marzec

Wycieczka na Słowacki Raj 30 marzec 6 miesiąc 2 tygodni temu #6671

• Damian
  • Damian Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: 0
Witajcie!

Proponuję wspólny wyjazd na Słowacki Raj. Wycieczka piesza, bo nie samym bieganiem człowiek żyje ;) Termin 30 marzec jest mocno "wiosenny", ale dzięki temu jest szansa na spokój na szlaku i w miarę bezludną wędrówkę. A będzie co oglądać! Start w miejscowości Podlesok, następnie wejście wąwozem Sucha Bela, przejście do schroniska Klasztorisko (schronisko sezonowe i będzie zamknięte) i zejście przełomem Honradu na parking. W sumie wycieczka zajmuje według czasów przejść ok. 5h, ale w zależności od warunków, zdyscyplinowania i czasu potrzebnego na zdjęcia ;) może się wydłużyć. Zapraszamy wszystkich, ale uwaga: dużo jest miejsc gdzie będą drabinki, kładki, łańcuszki i inne trudności techniczne. W mojej opinii są to ułatwienia które pokona każdy, nawet starsze dzieci, ale jeśli masz paniczny lęk przed wysokością lub przestrzenią możesz odczuwać w niektórych miejscach dyskomfort. Fajny opis szlaku jest pod: www.places2visit.pl/miejsca/sucha-bela-slowacki-raj/ oraz telezbyszek44.pl/Prze%C5%82om-Hornadu.php
Wyjazd raczej na 1 dzień wcześnie rano (dojazd na miejsce ponad 4h) aczkolwiek wszystko jest do dogadania. . Zdecydowanie doradzam wykupić ubezpieczenie (u każdego agenta, np. PZU na Rynku) od akcji ratunkowej w górach słowackich. Koszt to ok 10zł, natomiast ewentualna akcja ratunkowa HZS będzie płatna i może wynieść nawet kilka tysięcy euro! Zalecam buty do trekingu lub drugą parę zostawić w samochodzie (może być mokro), plecak, ciepłe ubranie, jedzenie, termos, przynajmniej 2 pary rękawiczek i dobry humor :cheer: Jeśli macie pytania piszcie

Pozdro ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): adi, Piotrek

Wycieczka na Słowacki Raj 30 marzec 6 miesiąc 2 tygodni temu #6672

• Piotrek
  • Piotrek Avatar
  • Thank you received: 136
  • Oklaski: 9
Ja z Moniką się piszemy :-)

Wycieczka na Słowacki Raj 30 marzec 6 miesiąc 2 tygodni temu #6673

• adi
  • adi Avatar
  • Thank you received: 17
Fajna wycieczka się zapowiada moją żoneczka będzie w tym czasie po operacji to raczej nas nie będzie ewentualna je sam się wybiorę więcej będę wiedział jak już będziej tak daleko

Re:Wycieczka na Słowacki Raj 30 marzec 6 miesiąc 2 tygodni temu #6674

• Marcin K.
  • Marcin K. Avatar
  • Thank you received: 123
  • Oklaski: 1
No to jestem chętny.
Jakieś koszta trzeba tam na miejscu ponieść np za wejście?
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotrek

Wycieczka na Słowacki Raj 30 marzec 6 miesiąc 1 tydzień temu #6676

• Damian
  • Damian Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 4
Koszty są niewielkie :P . W zasadzie paliwo, opłata za A4 i parking są wspólne do podziału przez osoby w samochodzie. Indywidualne koszty to ubezpieczenie które KONIECZNIE obejmuje ewentualną akcję ratunkową z użyciem helikoptera (płaciłem z rok temu coś ok. 10zł) i ewentualnie wstęp do parku, ale nie pamiętam, czy nie było one pobierane w ramach opłaty parkingowej. Może kosztować ze 2-3 euro na osobę. Schronisko będzie najprawdopodobniej nieczynne, więc jedzenie każdy musi zabrać na cały dzień we własnym zakresie, chociaż wiadomo, zawsze warto mieć ze sobą z 10-20 euro gotówki. W poprzednim poście nie dopisałem, o zabraniu ze sobą także czołówki. Trzeba jakieś oświetlenie mieć na wszelki wypadek ;) Trasa samochodem w jedną stronę to ok. 250km, opłata na A4 to 10zł/bramkę. Winiety nie potrzeba, ale trzeba zabrać obowiązkowe kamizelki, zapasowe żarówki, apteczkę i teoretycznie też kilka innych rzeczy, na które w praktyce policja już aż tak nie patrzy. :) Możemy sobie zrobić mały przystanek przy sklepie jeśli ktoś chciałby sobie kupić np. słowackie piwo albo czekolade ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotrek, Marcin K.
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.150 seconds

regulamin

logo-btm-krystyna-150px

girls team

P O L E C A M Y

sm

wflwr