O NAS

BTM RUNNERS to grupa biegowa, której głównym celem jest rozpowszechnianie biegania, jako metody na zdrowe, lepsze życie. Zrzeszamy ludzi, którzy mają wolę pokonania samych siebie, swoich słabości i lenistwa, poprzez aktywność fizyczną, uwalaniając przy tym endorfiny i zyskując "wolność" oraz radość !!! Każdego z nas mobilizuje do tej formy ruchu inny powód: lepsze samopoczucie, nadwaga, nowe rekordy życiowe…

 

 autobaner poziom

 

Nasze początki sięgają marca 2014 roku, w większości znaliśmy się od dawna - z podwórka, szkoły lub pracy. Pewnego dnia umówiliśmy się w kilka osób, aby wspólnie odbyć trening biegowy. Jako że niektórzy z nas biegali od dłuższego czasu i mieli mały „bagaż” doświadczenia, wiedzieli, że im więcej osób, tym lepszy trening. Trening ten odbył się w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu i „przebiegł” w bardzo przyjemnej atmosferze. Pobiegaliśmy, pośmialiśmy się i powspominaliśmy stare, dobre czasy. Okazało się również, że dwie osoby startowały do tej pory w różnych imprezach biegowych, na przeróżnych dystansach. Udało im się przekonać początkujących biegaczy do startu w jednej z imprez biegowych odbywającej się w Dobrodzieniu (IX Dobrodzieńska Dycha), na którą zgłosiliśmy się całą wówczas biegową paczką. Do startu było kilka tygodni, więc mogliśmy się do niej wspólnie przygotować, bo dla większości przebiegnięcie 10 km było nieosiągalnym marzeniem. Okazało się jednak, że marzenia się spełnia i pierwszy wspólny bieg odbył się w super atmosferze. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, mimo iż warunki pogodowe w Dobrodzieniu, szczególnie dla początkujących, były ciężkie. To właśnie tam jeden z nas wpadł na pomysł założenia grupy biegowej, promującej bieganie. Reszta szybko podłapała pomysł i padły pierwsze hasła na nazwę drużyny. Wybór padł na BTM RUNNERS czyli bytomscy biegacze, ale jako, że podejście mamy czysto zabawowe nazywamy się „BeTeeMsami”. Jako że nie lubimy stać w miejscu tylko się rozwijać, padły pomysły na założenie strony internetowej, jak i fanpage’a na Facebook’u. Następnie zrealizowaliśmy plan związany z koszulkami promującymi naszą grupę biegową, w których będziemy trenować oraz startować w przyszłych zawodach, na których z pewnością się pojawimy.

 

Obecnie drużyna składa się z kilkudziesięciu BeTeMsów, są wśród nas zarówno Panowie, jak i Panie, starsi i młodsi. Nie ograniczamy się jednak tylko i wyłącznie do pasjonatów biegania z Bytomia. Na dzień dzisiejszy reprezentują nas biegacze z Bytomia, Piekar Śląskich oraz Tarnowskich Gór.

Na tym na pewno się nie skończy, pomysłów mamy jeszcze sporo do zrealizowania, także na pewno o wszystkim będziemy informować na bieżąco.

 

Jeśli biegasz od dawna, dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć przygodę z bieganiem, a brakuje Ci motywacji - dołącz do nas !!! Pisz śmiało na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zajrzyj na naszą stronę internetową: www.btmrunners.pl, na profil FB: https://www.facebook.com/btmrunners !!!

 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu w Endomondo, gdzie m.in. możecie brać udział w naszych comiesięcznych rywalizacjach.


regulamin

logo-btm-krystyna-150px

girls team

P O L E C A M Y

 sm

wflwr