WYCIECZKI BIEGOWE

Górska Wycieczka Biegowa #9: Szczyrk -> Skrzyczne -> Szczyrk

W dniu dzisiejszym spod skoczni w Szczyrku wyruszyła grupka BeTeeMsów w składzie: Zuzia, Monika, Hania, Bartek, Andrzej, Adrian i Dawid by zmierzyć się z trasa Zamieci. Trasa biegu to pętla Szczyrk – Skrzyczne – Szczyrk o długości 13,5km.
Warunki w dniu dzisiejszym nie należały do najłatwiejszych. Im wyżej tym więcej marznącego śniegu, który zamiast ułatwić to utrudniał marsz i bieg. Na szczęście - dla niektórych - mieliśmy osobisty pług, który przecierał nam szlak jednocześnie wskazując trase.
Pomimo trudności wszyscy szczęśliwie dobiegli do celu. Już za niecały miesiąc, bo 28 stycznia kolejna edycja Zamieci oraz Zadymy w której bierzemy udział. Mamy nadzieje, że warunki będę sprzyjające czego życzymy sobie oraz innym uczestnikom. Do zobaczenia !

15801764 1000727500071317 1173890013 n

Gorąco zachęcam do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy również do udziału w kolejnych wypadach w góry !


Górska Wycieczka Biegowa #8: Ustroń -> Mała Czantoria -> Wielka Czantoria -> Ustroń

W dniu 8 listopada zdecydowaliśmy się na pokonanie trasy zwanej Piekłem Czantorii, w trzyosobowej ekipie było dwóch zaprawionych górskich biegaczy Kamil i Bartek oraz ja, który nie wiedział do końca, co go tak naprawdę czeka. To tylko 21 km - tak pomyślałem, 1535 m pod górkę i 1533 m w dół, odpocznę jak będziemy zbiegać, ale... no właśnie diabeł tkwi w szczegółach: góra, dół, góra, dół, góra,dół - wspinanie się, aby zaraz z tej góry zbiec i powtórka. A na samej trasie w większości podmokły teren, luźne kamienie, mnóstwo korzeni, błoto i woda. Pogoda w tym dniu nam sprzyjała, było chłodno, ale nie zimno, czyli idealne warunki do biegania. Po wbiegnięciu na Małą Czantorię (866 m n.p.m.) i zrobieniu kilku fotek ruszyliśmy w kierunku Wielkiej Czantorii (995 m n.p.m.), gdzie zrobiliśmy dłuższy postój na zregenerowanie sił. Nie uwierzycie jak bardzo smakowały mi rodzynki, którymi częstował Bartek - aż mi się uszy trzęsły, takie były smaczne. Po zbiegnięciu na parking naprawdę w bardzo szybkim tempie, byłem mega zadowolony i szczęsliwy i czułem się jak zwycięzca. Wygrałem ze swoimi słabościami, a nawet ze swoją złością (gdyż pod nosem przeklinałem chwilę, gdy się zgodziłem na ten wypad) oraz bardzo wymagającą trasą. Polecam każdemu spróbować górskiego biegania, a zwłaszcza Piekła Czantorii. Wrażenia niesamowite i jest czym się pochwalić wśród znajomych.ustro 15 20151117 1090514040

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii, gdzie znajdziecie więcej zdjęć.


Górska Wycieczka Biegowa #4: Węgierska Górska -> Barania Góra -> Fajkówka

Wczoraj, w sobotę 1 sierpnia br. udaliśmy się wraz z Bartkiem na kolejną, górską wycieczkę biegową. Tym razem postanowiliśmy "zaliczyć" drugi pod względem wysokości szczyt Beskidu Śląskiego, tj. Baranią Górę (1220 m n.p.m.).

Z Bytomia wystartowaliśmy wcześnie rano, aby uniknąć upałów. Udaliśmy się do Węgierskiej Górski, skąd czerwonym szlakiem (Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego) przez Glinne, Magurkę, Magurkę Radziechowską i Magurkę Wiślańską dotarliśmy do naszego celu. Na Baraniej Górze znajduje się wieża widokowa, z której podziwialiśmy widoki nie do zapomnienia - pogoda była wręcz idealna.

wegierska garka 9 20151004 1544279146

Panorama i film wykonane po drodze na Baranią Górę..

Po krótkiej przerwie i uzupełnieniu płynów ruszyliśmy w dalszą (powrotną) drogę, kierując się czarnym szlakiem na Jaworzynę, a dalej do Fajkówki. Tam zmieniliśmy szlak na zielony wykonując zwrot o 90 stopni w lewo. Po około 2,5km dotarliśmy do drogi asfaltowej... Uradowani zastanawialiśmy się czy biec w prawo czy w lewo - prosto na parking... Zegarki wskazywały dystans ponad 21, z planowanych 22km... Niestety po zerknięciu na mapę okazało się, że dotarliśmy do Bzinioka, w którym drogę tą należy przeciąć i udać się przez Przełęcz Siodełko do Węgierskiej Górki. Jako, że szlak ten jest "skrótem" wydawało nam się, że będzie łatwo, szybko i przyjemnie... Nic bardziej mylnego !! Ostatnie 5,5km dało nam porządnie w kość. Nie dość, że było strome podejście do przełęczy, to musiałem uciekać przed Bartkiem, który strasznie na mnie klnął - przecież nic takiego nie było w "planie" ! Nasze bidony i bukłaki opróźniliśmy wcześniej myśląc, że to już "koniec", a słońce już porządnie grzało na niebie. Do tego szlak ten był bardzo rzadko uczęszczany, a przynajmniej takie wrażenie odnieślismy - bardzo wąskie i zarośnięte ścieżki. Na szczęście po około 40 minutach dotarliśmy do samochodu, gdzie zakończyliśmy naszą wycieczkę pokonując 27km, czyli naszą najdłuższą "przygodę" górską.

wgierska garka 76 20151111 1200530841

Wycieczka Biegowa: Węgierska Górka (420 m n.p.m.) -> Glinne (1034 m n.p.m.) -> Magurka (1036 m n.p.m.) -> Magurka Radziechowska (1108 m n.p.m.) -> Magurka Wiślańska (1140 m n.p.m.) -> Barania Góra (1220 m n.p.m.) -> G. Jaworzyna (1020 m n.p.m.) -> Fajkówka (742 m n.p.m.) -> Przełęcz Siodełko (795 m n.p.m.) -> Węgierska Górka (420 m n.p.m.)

Gorąco zachęcam do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy również do udziału w kolejnych wypadach w góry !


regulamin

logo-btm-krystyna-150px

girls team

P O L E C A M Y

 sm

wflwr